INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

29.01.2023  R.

4 niedziela zwykła

1. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła i kaplic. Rachunek za jeden miesiąc tj. od 17.11 do 17.12 wynosi 8.150 zł. Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary.

2. Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej w czwartek. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 15.30 i 17.00. W kaplicy w Damienicach o godz. 9.00, a w Stanisławicach o godz. 11.00.

- Poświęcenie gromnic będzie na każdej Mszy św. W zakrystii można nabyć gromnice, gdyby ktoś potrzebował.

- Taca z tego dnia przeznaczona jest na klasztory klauzurowe w naszej diecezji.

3. Błogosławieństwo świec i gardła ku czci św. Błażeja – w piątek 3 lutego po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00.

4. Błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty, dziew. i męcz. – w niedzielę 5 lutego po każdej Mszy św.

5. Spowiedź z racji I. piątku:

- W kościele - w piątek podczas Godziny Świętej tj. od godz. 16.00 do 17.00, zaś w kaplicach w piątek pół godziny przed Mszą św. tj. od 14.30.

- W I. czwartek - modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

- W I. piątek – będziemy wynagradzać za nasze grzechy oraz modlić się za misję. Taca z I piątku przeznaczona jest na misję. Bóg zapłać za składane ofiary.

- W I. sobotę miesiąca - po Mszy św. o godz. 6.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP za wszelkie grzechy i zniewagi.

6. Wyjazd do chorych w I sobotę miesiąca (04.02.), od godz. 9.00. Chory prosimy zgłosić w zakrystii lub telefonicznie.

7. Zmiana tajemnic różańcowych - w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.

8. Do wyniesienia choinek z kościoła zapraszamy w czwartek na godz. 18.00. kilku strażaków z OSP. Natomiast do rozebrania szopki bożonarodzeniowej zapraszam młodzież z grupy apostolskiej.

9. Nabożeństwo czterdziestogodzinne od najbliższej niedzieli przez 3 kolejne niedzielę. Po Mszach św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa do następnej Mszy św. Po południu adoracja prywatna od godz. 16.00 do 17.00.

W niedzielę 05.02. adorację prowadzą:

- Róże Różańcowe – po Mszy św. o godz. 7.00

- Grupa Apostolska – po Mszy św. o godz. 9.00

10. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które w tym roku przyjęły do swoich domów kapłanów z wizytą duszpasterską. Dziękujemy za życzliwość i świadectwo chrześcijańskiego życia. W intencjach tych rodzin, każdy z kapłanów podczas ferii odprawi Mszę św.

11. Dziękujemy rodzinom, które ostatnio sprzątały kościół i kaplice. W sobotę na godz. 8.00 o wykonanie prac w kościele prosimy państwo: Śliwa, Malaca, Kamusiński, Smoła, Kmiecik, Dybowicz. Do sprzątania kaplic prosimy rodziny zgodnie z tradycyjną kolejnością.

12. Dziękujemy p. Markowi Kędziorkowi za przybliżenie nam osoby Męczennika naszych czasów bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz jego duchowego dziedzictwa. Przez cały dzień można obejrzeć w kościele wystawę poświęconą księdzu Popiełuszce, a po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła czy kaplic będą do nabycia płyty z oryginalnymi nagraniami 16 całych kazań ks. Jerzego.

13. W tym tygodniu do wieczności, z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał śp. Stanisława Jałochę lat 64 ze Stanisławic. Jego nieśmiertelną duszę polećmy Miłosierdziu Bożemu...